Apokalypsa II & SEEDS^7

Různé |

Rachot & ArtMill uvádí Apokalypsa II & SEEDS^7

Zahrají Tara Fuki, Třaskavá směs, Paolo Angeli a další. Kromě koncertů bude návštěvníkům umožněna prohlídka mlýnu s historickým výkladem, přístup do archivu ArtMill, zahrady a galerie. Můžete se těšit i na další performance, workshopy, výstavy a jiné projekty. Program bude dále aktualizován!

pátek 13.8.

19:00 Bossanoha

21:00 Tara Fuki

sobota 14.8.

16:00 hudební workshop – Paolo Angeli & preparovaná sardinská kytara

19:30 Třaskavá směs

21:00 Paolo Angeli (I)

22:30 The Spermbankers (CZ, NL, FIN)

Návštěvníkům bude umožněna prohlídka mlýnu s historickým výkladem, přístup do archivu ArtMill, permakulturní zahrady a galerie (s díly Barbary Benish a její sbírky, jež obsahuje např. díla od umělců jako Aleš Veselý, Vladimíra Kokolia, Margita Titlová, Martin Zet, Tomáš Ruller, Ivan Kafka, Jana Preková, Albrecht Dürer a dalších).

Dále performance a workshop “Pod” Aleksandry Wolske a Erica Thiermanna (PL, USA).

Výstavy: Yasmin Elmahdawi (Libye) “Burning City”; Midgray (Simon Boas & Kris Blackmore, USA) “No in Disguise”; Soroush Sanaeinezhad (Írán); společná výstava “SEEDS^7” s Veronikou Bromovou (ČR) a dalšími.

Představení projektu “Future Gardens” s Newtonem Harrisonem (USA).

Na místě budou k prodeji místní biopotraviny, včetně drinků.

Kde nás najdete: ArtMill – Červený Mlýn / Miřenice 36, 341 01 Horažďovice, mapa Praha-ArMill ZDE
ArtMill Google Maps

V areálu mlýna je omezená kapacita ubytování ve vlastních stanech. Rezervace ubytování možná v Penzionu U svatého Antonína.

Předprodej: 250,- Kč GoOut / na místě 300,- Kč

Hudební program:
PAOLO ANGELI – Hráčskou technikou zcela jedinečný kytarista ze Sardinie náleží do stejné kategorie velkých improvizátorů jako Pat Metheny či Fred Frith. Hraje na preparovanou kytaru vlastní konstrukce s 18 strunami, přídavnými pružinami a pedály, výsledek zní jako malý orchestr. Do České republiky Paolo Angeli přijede s novým konceptuálním albem JAR’A, které vyšlo letos v dubnu a posluchače provede dávnověkými tradičními sardskými zpěvovými rituály v avantgardním až post-rockovém hávu.

TARA FUKI – Hudba dua Tara Fuki má kořeny ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány, a je křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Jejich písně pro dvě dřevěná těla, protkaná mazlivým zvukem polštiny, vytváří na první poslech křehkou pavučinu tónů, která se mávnutím smyčce dokáže měnit v nebezpečnou past. Nejnovější album s názvem Motyle vyšlo po šesti letech od posledního řadového alba Winna. Tara Fuki i nyní zůstávají ve své tvorbě poetické a jejich skladby znějí křehce a přesto s nebývalou vnitřní silou.

THE SPERMBANKERS Psychedelic Christian Gospel Grunge Rock. Kapela tří národností: zkušený český kytarista Martin Růžička, holandský zvukař Bert Neven na bicí a finský zpěvák a kytarista Pasi Mäkelä. Jejich živelný projev vychází z blues, rock’n’rollu a jižanského rocku se strhující atmosférou a drtivým soundem.

TŘASKAVÁ SMĚS – Skupina nadměrně hravých umělců – František Skála, Petr Nikl, Mira Černý, Ondra Černý a Petr Tichý, neznámý počet nástrojů, zvířat a rostlin a smršť zamýšlivých i rozverných písní, vlastních i přejatých (Elvis Presley, Tom Waits, Bob Dylan) v podání českých výtvarníků.

O ArtMill:
www.artmill.eu
www.art-dialogue.org
https://www.facebook.com/artmillcenter

Další akce

Vstupenky na Apokalypsa II & SEEDS^7 Online předprodej

Pro novináře

Partneři