> < dälek

Dälek

USA | OM

Jedno ze světově nejoceňovanějších uskupení experimentálního hip-hopu Dälek se opět zastaví v Praze!

Dälek jsou hlasité zvukové monstrum, které se nemilosrdně razí cestu vpřed. Představte si surovost Godflesh, nepředvídatelnost Aphex Twin, eleganci Massive Attack, taneční vibrace The Young Gods a rozmlžené kytarové vazbení My Bloody Valentine. K tomu přidejte temné industriální beaty připomínající Einstürzende Neubaten a tepavou energii uvědomělému rapu po vzoru Public Enemy. Na koncertě Dälek to dostanete všechno najednou v ohromné kouli syrové energie.

Maximální často až fyzický zážitek, intenzivní střet s hlukovou vlnou a neklidnými komentáři. Disonantní hluky svádějí nekonečné souboje s tvrdými beaty. Striktní hip-hop versus psychedelické třeštění. Temná atmosféra špinavých nočních ulic. Beznadějná samota a izolace uprostřed toho nejlidnatějšího města. Od roku 1998 kdy se dali dohromady zůstává jejich hudba dráždivým tajemstvím.

Dälek hrajou hip-hop pro lidi, co nenávidí hip-hop,” tvrdí jedna z recenzí. “Jisté je, že v základech Dälek je ten nejtvrdší, prapůvodní hip-hop” tvrdí druhá. “Je to vlastně hip-hop v tom nejčistším slova smyslu,” říká MC Dälek.

Vydávají na labelu Mika Pattona Ipecac (také na Exile On Mainstream), spolupracovali s The Young Gods, Techno Animals a řadou dalších. V projektu Anguish se spojili se členy krautrockových Faust a freejazzových Fire! Orchestra.

Další akce

Vstupenky na Dälek Online předprodej

Pro novináře

Partneři