BANTU & AFROBEAT ACADEMY
 

Žhavá novinka letošního roku, originální kombinace nigerijského afrobeatu Fely Kutiho s moderním černošským hip-hopem afrického střihu. Adé Bantu se proslavil spoluprací s UB40, Schäl Sick Brass Band i vlastní kapelou Brothers Keepers. Své poslední album "Fuji Satisfaction" natočil s původním kytaristou Fely Kutiho i nigerijskou hvězdnou stylu fuji, Adewale Ayubou. Výsledkem je směs syrového afrického funku s reggae delikátně okořeněná pro evropský dancefloor. Nahrávka je hitem Evropského žebříčku world music (2 místo v srpnu 2005), součástí probíhajícího turné je i koncert na prestižním veletrhu PopKomm v Berlíně.


Nigerie je ve světě známá hlavně díky dnes už nežijícímu saxofonistovi Felovi Kutimu, jehož jméno je spojováno s hudební fuzi zvanou afrobeat. V Nigérii se ale hraje široká paleta dalších stylů, které vznikly přirozeným propojením místní tradice s jazzem, popem i moderními nástroji. Patří k nim juju music, kterou proslavil King Sunny Adé, stejně jako fuji, nazvané podle známé japonské hory, ne proto že by tímto směrem vedly nějaké kulturní souvislosti, ale zkrátka protože muzikantům hrajícím v 60. letech tento dosud nepojmenovaný styl se zvuk japonského slova zalíbil.

Adé Bantu se narodil německé matce a nigerijskému otci v Anglii; když mu bylo 16 let, jeho otce zavraždili ozbrojení lupiči. Hudba je pro něj terapeutickým prostředkem, nazývá ji "potravou pro duši". Dnes žije v Německu, vede africko-německý all-star-band Brothers Keepers, s nímž pronikl do německé hitparády. Jeho posledním projektem je vysoce úspěšné album Fuji Satisfaction, na němž hostuje hvězda nové vlny nigerijského stylu fuji Adweale Ayuba a Fely Kutiho kytarista Kologbo Oghene. S repertoárem z této desky a skupinou Afrobeat Academy absolvoval Bantu ostře sledované evropské turné, v jehož rámci přijíždí i do Prahy.

Diskografie:
Fuji Satisfaction, Piranha, 2005

Předprodej:
Palác Akropolis (Kubelíkova 27, Praha 3)
Radost CD-Video (Bělehradská 120, Praha2)
Ticketpro
Ticketstream
Vstupenky v síti TICKETSTREAM včetně všech hypermarketů GLOBUS a cestovních kanceláří ČEDOK a FIRO TOUR, www.ticketstream.cz, tel.: 224 263 049, e-mail: ticket@ticketstream.cz.
Na tuto akci můžete zakoupit , které si zaplatíte a ihned vytisknete z pohodlí svého domova! Koupit zde

Internet:
www.bantucrew.com
www.piranha.de

Hudební ukázka:
Fuji Satisfaction - Real Audio

Video:
Fuji Satisfaction - Quick Time

Obrázky ke stažení:

 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

 

JPEG
10 x 15 cm
300 dpi

                 
 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

   

 

                 
 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

 

JPEG
15 x 10 cm
300 dpi

   

 

                 
 

JPEG
5 x 3 cm
300 dpi

 

JPEG
5 x 3 cm
300 dpi

 

JPEG
3 x 3 cm
300 dpi

                 
 

JPEG
5 x 3 cm
300 dpi

 

JPEG
5 x 3 cm
300 dpi

   

 

<zpět>