SUBLIME FREQUENCIES

Filmová série Sublime Frequencies kombinuje etnografický obsah s metodou cinema verité. Jakoby nezúčastněná kamera rentgenuje vzdálenou kulturu, aniž by ji degradovala bulvárním výkladem. Sublime Frequencies se věnují jak tradičnímu venkovskému prostředí, tak i městské kultuře. Některé z filmů připomínají "reality show", určenou nikoli pro TV publikum, ale pro diváky kteří cestují ve svých snech.

Team Sublime Frequencies se zaměřuje na v Asii i Afriku, produkuje CD a DVD, hudbu a filmy, používá nahrávky z terénu i z místního rozhlasu. Dosavadní tituly zachycují world music z Javy, Bali, Sumatry, Barmy, Maroka, Thajska, Indie, Mali, Sýrie, Laosu, Kambodže a Nepálu, včetně dokumentů z Nat Pwe Festivalu v Taungbyon v Barmě a světově proslulého náměstí Jemaa El Fna v Marrakeši v Maroku. Filmové dokumenty se zaměřují na etnický folk, pop, slavnosti, animismus, bizarnosti, rituály a exotiku a sledují alternativní estetiku výzkumu globální kultury.

Sublime Frequencies tvoří výzkumníci, kteří zpřístupňují neznámé zvukové i vizuální vjemy jak z moderního, tak tradičního prostředí pomocí filmu, videa, terénních nahrávek, krátkovlnného i rozhlasového vysílání, mezinárodní populární i etnické hudby, zvukových kuriozit i dalších lidských i přírodních zvukových projevů, které v dostatečné míře nedokumentuje akademický výzkum, moderní nahrávací průmysl, media či mezinárodní společnosti.

Sublime Frequencies sledují estetiku poznávání světa v materiální i duchovní rovině, inspirovanou hubou, kulturou, cestováním i průkopnickými gramofonovými značkami jako Ocora, Smithsonian Folkways, Ethnic Folkways, Lyrichord, Nonesuch Explorer, Musicaphone, Bärenreiter, Unesco, Playasound, Musical Atlas, Chant du Monde, Brooklyn Academy of Music, Tangent a Topic.

www.sublimefrequencies.com

JEMAA EL FNA - DOSTAVENÍČKO S MRTVÝMI NA MAROCKÝ ZPŮSOB
 

Marrakešské náměstí Jemaa El Fna patří k nejčastěji fotografovaným a filmovaným místům na světě. Obrovské tržiště je domovem kejklířů, hudebníků, autentických umělců i podvodníků. Marrakeš je důležitou obchodní křižovatkou, v minulosti byl konečnou stanicí karavan cestujících přes Saharu, a film je fascinujícím svědectvím z tohoto bouřlivého uzlu a tavícího kotlíku kultur. Dokument byl filmován v noci, účinkující dovádějí své umění až k samé hranici lidských možností.

<zpět>