Workshop výroby obřích masek s Gilbertem Contim

Po oba festivalové dny bude v areálu Respect Festivalu přítomen brazilský výtvarník a loutkař Gilberto Conti připravený vyrábět z papírových kartónů obří masky s vašimi dětmi.

Zároveň během festivalu budou probíhat v určitých intervalech dětská představení s maskami, které vaše děti vyrobí. A celý areál budou navíc zdobit masky právě z dílny Gilberta Contiho.

 

 

Tvorba Gilberta Contiho vychází z kultury pouličních karnevalů v Rio de Janeiru. Conti se s maskami a fantaskním karnevalovým světem a jeho rituály tvůrčím způsobem potýká už od svého dětství. V rámci své vlastní společnosti IOIO Puppet Theater Gilberto Conti postupně rozvíjel a rozšiřoval svou práci nejen o loutky, ale i o obří figuríny a nejrozmanitější druhy masek.

Gilberto Conti žije v Praze, je absolventem DAMU, katedry loutkového a alternativního divadla. Spolupracoval s Peterem Schumannem z aktivistického loutkového divadla Bread and Puppet Theater v New Yorku, nebo Petrem Matáskem, legendárním scénografem a loutkařem a pedagogem na DAMU. S Matáskem se Gilberto Conti spolupodílel na rozsáhlém výzkumu v oblasti masek, loutek a divadelních performancí a jejich výuky, a to v nejrůznějších zemích světa.