> <

Innode

USA / Rakousko | OM

Innode – Seismická kolize Radian a Alva Noto.

Hudba americko-rakouské trojice balancuje na ostré linii mezi elektronikou a lidským faktorem. Výsledek popisuje kritika jako rhythm & noise, přičemž elektronické i akustické prvky jsou uspořádány v precizních minimalistických blocích. Do Prahy přijedou Innode jako duo ve složení Stefan Németh a Bernhard Breuer.

Programovatelné bicí jsou provázány s akustickými bubny, výsledné rytmické vzorce vytvářejí živnou půdu pro divoce vybarvené zvukové textury, poskládané ze syrových tónů analogových syntezátorů. Do věčně proměnlivého procesu zasahuje lidská intuice i nevypočitatelnost. Sestava organicky navazuje na kultovní milníky nedávné historie. Rakouský syntezátorový hráč Stefan Németh byl spoluzakladatelem kapely Radian, od roku 2012 též řídí platformu Sonotope, která vydává jeho hudbu i spřízněné projekty. Dle odborníků je Innode “superskupina, která s chirurgickou přesností pokračuje v odkazu Krautrocku a vytváří seismickou kolizi Radian a Alva Noto.” Na rozdíl od Radianu se ale Innode pohybuje v temnějších zvukových rovinách.

Skupina se zrodila z Némethova sólového alba Gridshifter, na které přispěl rakouský hráč na akustické a elektronické bicí Bernhard Breuer a americký bubeník Steven Hess. Až do vydání alba SYN na koncertech vystupovala sestava jako duo, později se přidal Hess.

Další akce

Vstupenky na Innode Online předprodej

Pro novináře

Partneři