> <

Isaiah Collier – I AM

USA | R+

Isaiah Collier a Michael Shekwoaga Ode: Hudební cesta za hranice fyzického světa

Saxofonista Isaiah Collier, jazzový vizionář, který minulý rok s kapelou The Chosen Few představil českému publiku album inspirované hudbou Johna Coltranea, se vrací do Prahy se zcela novým projektem! I AM je hudební spojení multiinstrumentalisty, skladatele, aktivisty a pedagoga Isaiah Colliera (dechové nástroje) a Michaela Shekwoagy Odeho (bicí). Collier je nejvýznamnější postava současné scény v Chicagu, na níž se prosazuje nová generace černošských hráčů. Proslavil se na živé chicagské scéně především jako saxofonista, ať už ve svých vlastních projektech, v rámci Angel Bat Dawid's Brotherhood nebo po boku umělců jako Chance The Rapper, Waddada Leo Smith III, Junius Paul a mnoha dalších.

Isaiah Collier začínal v kostelním sboru, hrál na klavír a flétnu, později díky staršímu bratrovi objevil saxofon. V Chicagu vystudoval střední uměleckou školu ChiArts, poté dva roky navštěvoval Brubeck Institute ve Stocktonu v Kalifornii. Hudbě se věnovali i oba jeho rodiče. Na podiu z něj čiší rozvaha i nadhled, je pověstný pozorností, s jakou sleduje sóla svých spoluhráčů. “Svojí vitalitou Collier připomíná mladého Milese Davise, když v 19 letech koncertoval s Charlie Parkerem,” píše Chicago Jazz Magazine.

Nové album Colliera a Odeho s názvem Beyond bylo nahráno 23. června 2021 v Chicago Recording Company. Jediným cílem tohoto alba je vzít posluchače na cestu, která je nekompromisní k čemukoliv jinému než touze napojit se na vyšší síly ve vesmíru a předat toto poselství světu.

Další akce

Vstupenky na Isaiah Collier – I AM Online předprodej

Pro novináře

Partneři