> <

Justin Adams & Mauro Durante

UK / Itálie | Respect Festival

Justin Adams & Mauro Durante – Post-punk, rock i blues s příměsí tranzu tarantel a jihoitalského folku.

Hudební cesta kytaristy Justina Adamse vedla přes post-punk, rock i blues, oproti tomu italský houslista a hráč na rámový buben (frame drum) Mauro Durante prošel cestou tradičního folklóru a tranzu jihoitalských tarantel, jejichž základy leží na obou pólech lidských emocí – zuřivosti i euforie. Justin Adams, kytarista, skladatel, člen Robert Plant & Sensational Space Shifters, producent zásadních alb Tinariwen a Rachida Tahy, na nichž vynikl Adamsův smysl pro severoafrický groove. Spolupracoval také třeba s Jah Wobble nebo Sinead O'Connor, inspirován duchem londýnské post-punkové scény. Na Respect Festivalu letos vystoupí také se svým triem Les Triaboliques. Mauro Durante se svou kapelou Canzoniere Grecanico Salentino procestoval celý svět, ať už jako houslista nebo jako jeden z předních hráčů na rámový prstový buben. Odborná porota vybrala letos dvojici mezi oficiální showcasové kapely veletrhu Womex, a pražské publikum má tedy exkluzivní příležitost skupinu vidět s předstihem, na jednom z prvních koncertů nadcházejícího turné.

Nová spolupráce Adamse s Durantem se zrodila během koncertu na legendárním festivalu Notte de Taranta v Apulii, kde vystupoval Durante společně s Ludovicem Einaudim, v jejichž vystoupení se mísily nálady přesahující melancholii tranzovních rytmů Taranty nebo blues. Durante v roce 2018 se svou kapelou Canzoniere Grecanico Salentino vystoupil na festivalu BBC Proms (na tomto koncertě hostoval i Justin Adams), kde vyhráli ocenění za nejlepší kapelu v rámci Songline Music Awards (toto ocenění je ekvivalentem k filmovým Oscarům ve světě World Music).

Další oceňovaná spolupráce Justina Adamse je s gambijským bluesovým hudebníkem Juldeh Camarou, v níž se propojila tradice griotů (v zásadě se jedná o západoafrickou formu bardství) s podstatou syrového blues. Adamsovo sólové album Ribbons bylo zařazeno časopisem Songlines mezi nejlepších 50 alb uplynulé dekády.

Další akce

Vstupenky na Justin Adams & Mauro Durante Online předprodej

Pro novináře

Partneři