> <

Ken Vandermark & Made To Break

USA/ A/ NL | OM

Třaskavá směs improvizace, funku a groove s elitními jazzmany z Chicaga

Ken Vandermark je už čtvrt století stálicí americké jazzové scény, a z více než desítky skupin, které vede, vyniká kvartet Made To Break. Hutné tóny Vandermarkova saxofonu a klarinetu se prolínají s věčně proměnlivými elektronickými texturami Christofa Kurzmanna, které evokují průkopnické nahrávky Herbieho Hancocka.

Rytmika vytváří permanentní a dynamický tah, a pokud jej Vandermark v nečekané chvíli promění v improvizovanou zvukovou explozi,  basista s bubeníkem ji s šokující sebejistotou vrátí zpět do elegantní funkové struktury. Už na počátku dráhy získal Vandermark sérii významných cen – zvítězil v anketě časopisu Cadence, postoupil do finale Herb Alpert Fellowship, a jako ocenění tvůrčího talentu získal grant MacArthur Fellowship ve výši čtvrt milionu dolarů.

Vandermark začal svoji dráhu v Bostonu, od roku 1989 žije v Chicagu, kde pracoval s hudebníky světové pověsti (Hal Russell, Paal Nilssen-Love, Hamid Drake, Fred Anderson atd).  Významným bodem byla vlastní aranžmá skladeb jazzových velikánů –  Sonny Rollins, Joe McPhee, Cecil Taylor a dalších.  Roku 2005 Vandermark prohlásil: “I když jsem se toho spoustu naučil když jsem upravoval některé z kompozicí mých nejoblíbenějších autorů, nastal čas abych se soustředil výhradně na své vlastní nápady.”  Vynikal vždy jako flexibilní a nadžánrový talent, vedle jazzu se pohyboval  ve spřízněných žánrech – free improvisation, noise,  rock.

Další akce

Vstupenky na Ken Vandermark & Made To Break Online předprodej

Pro novináře

Partneři