> <

Krekso

Česká republika | OM

Křest nové kazety Return To Planet Krekso v rámci live streamingu v pražském klubu Punctum!

Live streaming je zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Vystupující můžete finančně podpořit zasláním peněz na č. ú. 828426001/5500, VS: 0811

Koncert můžete sledovat ZDE

Mezinárodní improvizační kvarteto Krekso, redukované momentálně ze zjevných důvodů na trio českých hudebníků, tvořené Petrem Vrbou, Vojtěchem Procházkou a Tomášem Procházkou, představuje své nové album Return To Planet Krekso, které vychází na kazetě u vydavatelství Meteorismo.

Album nahrané společně s hlasovou ekvilibristkou Agnes Hvizdalek ve studiu CSN v Praze využívá opět mnoho vrstev záznamu s množstvím nástrojů a zvukových zařízení a vybuchuje kaleidoskopem nesourodých motivů. Krekso předkládají prostřený stůl vybraných zvuků jako hostinu pro dobrodružné duše.

V Punctu vystoupí Krekso ve složení:
Vojtěch Procházka: syntezátory, varhany, no input mixing board, elektronika
Tomáš Procházka / Federsel: kytara, objekty, elektronika
Petr Vrba: trumpeta, elektronika

“Krekso předvádí pokřivené litanie nástrojů a hardwaru: klavír, syntezátory, harmonium, kytara, „objekty“, páskové echo, trumpeta, klarinet, trumpinet, elektronika a zajíkavé vokály Agnes Hvizdalek. Chaos je tu dechberoucí, přesto vás každý motiv vtáhne a na chvíli zcela promění vaši perspektivu, než vás jemně vrátí zpět na zem.”
Ryan Masteller, Cassette Gods

K poslechu starší album Krekso: Strictly Akustik

Další akce

Pro novináře

Partneři