> <

Kuzu

USA | OM

Prolnutí světů noisové hudby a free jazzu.

Kuzu je zjevením pohybujícím se na rozhraní světů noisové hudby a free jazzu. Na podzim tohoto roku trio, které tvoří saxofonista Dave Rempis, kytarista Tashi Dorji a bubeník Tyler Damon, přijedou do Evropy poprvé společně. Do Prahy sebou přivezou svou pátou desku All Your Ghosts In One Corner, která vyjde v říjnu 2021 na Aerophonic Records. Pro pravidelné návštěvníky Puncta není Dave Rempis neznámý – v listopadu roku 2018 zde vystoupil společně s Jasperem Stadhoudersem a Frankem Rosalym.

Trio, jehož kořeny sahají hluboko do nesourodých hudebních tradic, tvoří známý saxofonista z chicagské scény Dave Rempis, prozkoumávající ty nejodlehlejší okraje jazzové tradice. Oproti tomu kytarista Tashi Dorji, původem z Bhútánu, vzešel z noiseové scény Severní Karolíny. Dorji posledních deset let působil v mnoha projektech a se svým sólovým projektem, v rámci turné po USA i Evropě, hrál opakovaně jako předskokan pro Godspeed You Black Emperor. V další kapele, v níž Dorji působil, spolupracoval s bubeníkem Tylerem Damonem. Když Rempis před pár lety slyšel právě toto duo, došlo mu, že právě bubenický styl Damona je spojnicí mezi jeho světem jazzu, rocku a Dorjiho noiseového vesmíru. Damon není jen bubeníkem pocházejícím z chicagské avantgardní jazzové scény, hrál v Circuit Des Yeux, Thee Open Sex nebo v duu s basistou Darinem Grayem.

V září roku 2017 spolu Kuzu odehráli první koncert a už při odchodu z pódia si byli jistí, že ve spolupráci chtějí pokračovat. O rok později tento koncert vyšel jako LP pod názvem Hiljaisuus. Na podzim roku 2018 vyrazili na turné po Americe čítající dvacet zastávek. Výsledkem jedné z nich je právě album Purple Dark Opal (2020, Aerophonic) – záznam z koncertu č. 15 z Milwaukee ve Wisconsinu.

Další akce

Vstupenky na Kuzu Online předprodej

Pro novináře

Partneři