> <

Mdou Moctar w/ Šimanský Niesner

Niger | R+

Tuareg Desert Blues

Tuarežský kytarista Mdou Moctar se na radar světového publika dostal před deseti lety, kdy jej americký label Sahel Sounds zařadil na kompilaci Music from Saharan Cellphones.

Mezitím se jeho cuvée desert blues a soudobé psychedelie udomácnilo v klubech i výročních žebříčcích na obou stranách Atlantiku. Letošní novinku Afrique Victime, která boduje na 8. místě v právě zveřejněném žebříčku 50 nejlepších letošních alb prestižního serveru Pitchfork a která boduje také v žebříčcích časopisů Mojo, Rolling Stone, The Guardian a Uncut, přijede Mdou Moctar představit poprvé i českému publiku. V úterý 26. dubna 2022 v MeetFactory.

 

Šimanský Niesner

Dvojice kytaristů Jakub Šimanský a Tomáš Niesner společně debutovali deskou Tance neznámé, která vyšla na labelu Stoned to Death v roce 2019. Oba hráči sdílejí téměř desetiletou existenci v noise-rockové kapele Unna. V roce 2016 Šimanský přešel na sólovou dráhu a přišel s nahrávkou Face to Face Against American Primitivism in Eastern Europe Vol. I. Nedlouho potom Šimanský a Niesner zúročili dlouholetou sehranost a začali pracovat na společné desce, po jejímž vydání následovalo poměrně intenzivní koncertování a psaní nových skladeb. V jejich hudbě je patrná pestrost a ojedinělý přístup k lazení, rytmice, mantrickému repetitivismu, ale také smysl pro poutavé melodie, čímž duo navazuje na tradici amerického primitivismu, český folk nebo vlivy východní hudby. V předminulém roce se jejich skladba objevila na kompilaci Imaginational Anthem Vol. X amerického labelu Tompkins Square. Šimanský a Niesner mají připravenou novou desku, která by měla vyjít letos.

Další akce

Vstupenky na Mdou Moctar w/ Šimanský Niesner Online předprodej

Pro novináře

Partneři