> <

Pasquale Grasso

Itálie | OM

„Pasquale Grasso je nejlepší kytarista, jakého jsem v životě slyšel.“ Pat Metheny

Pokud slyšíte dvě kytary hrající spolu a zjistíte, že to je jen jedna, pak hraje Pasquale Grasso. Původem italský, v New Yorku žijící hráč okouzlil Pata Methenyho unikátní nástrojovou technikou. Její výjimečnost spočívá v tom, že nenavazuje výhradně na odkaz jazzových kytaristů, ale též na školu klasické kytary i na průkopníky bebopu jako Charlie Parker a Dizzy Gillespie. V roce 2015 zvítězil v mezinárodní jazzové kytarové soutěži Wese Montgomeryho v New Yorku. Na nahrávkách vydaných na Sony Masterworks nabízí Pasquale dechberoucí úpravy standardů i repertoár Thelonia Monka, Buda Powella a Charlieho Parkera. Pat Metheny o něm prohlásil: "Nejlepší kytarista, jakého jsem v životě slyšel."

„Nejčastěji teď slýchávám kytaristy, kteří znějí trochu jako John Scofield či Bill Frisell,“ vysvětluje Pat Metheny. „Pasquale hraje úplně jinak. Čerpá z dřívější jazzové éry, kterou staví do zcela nové perspektivy.” Pasquale Grasso vyrůstal v jazzové rodině. “Místo koukání na televizi,” vzpomíná, “pustil táta desku Cheta Bakera.” Zatímco otec ho seznámil s jazzovou klasikou, starší bratr Luigi, respektovaný saxofonista, ho inspiroval k aktivní hudební dráze. Oba bratři se narodili a vyrůstali v italském vnitrozemí u Neapole.  I když rodiče nebyli hudebníky, své syny brali na koncerty i festivaly jako Umbria Jazz. Vliv klasické kytary se v Pasqualově stylu neobjevil náhodou, nástroj studoval roku 2008 na konzervatoři v Bologni u profesora Waltera Zanettiho.

Pasquale Grasso vystoupí se svým triem ve složení: Pasquale Grasso (kytara), Mathias Allamane (basa), Jason Brown (bicí).

Další akce

Vstupenky na Pasquale Grasso Online předprodej

Pro novináře

Partneři