> < Petr Nikl a Ondřej Smeykal

Petr Nikl & Ondřej Smeykal

Česká Republika | OM

Křest DVD Líheň, host František Skála

LÍHEŇ!…!! Promítací strojovna broukozvučná, a stereofonní didgeridoo drátopletné. Líheň je elektronické didgeridoo Ondřeje Smeykala, v doprovodu promítaných obrazů mechanicko rozpíjivých, performera Petra Nikla.

Petr Nikl –  MECHANICKO ALCHYMICKÝ projekční rej

Ondřej Smeykal – audiotvor (didgeridoo a elektrodidgeridoo)

Jedná se o kombinovaný večer, který vytváří hudebník Ondřej Smeykal společně s výtvarníkem Petrem Niklem. S Petrem Niklem se věnují spoluúčinkování v různých obměnách více než jednu dekádu. Nyní ale nabízí veřejnosti  soliterní soustředěný projekt, postavený na dialogu SVĚTLA a ZVUKU.

Petr Nikl se věnuje originální světelné projekci, kdy za použití autorských malířských technik a originálních pohyblivých objektů, nechává rozehrát na projekčním plátně  neopakovatelné  fantaskní příběhy tvarů a barev.

A tak jak se projekce rozkomíhá pomocí originálních mechanismů, strojků.

I Ondřej Smeykal  doprovází obraz svým novým pojetím hry na australské didgeridoo, které se proměnilo v jakýsi organický syntezátor, jež může znít zcela futuriticky i organicky.

Tato dvojí hra – světla a zvuku, se navzájem odplnuje a obohacuje. Technické a technologické prvky nejsou samoúčelné, jsou rozehraným protipólem lidské organické tvořivosti.

Další akce

Vstupenky na Petr Nikl & Ondřej Smeykal Online předprodej

Pro novináře

Partneři