> <

The Pyramids

USA | R+

Koncert pro děti

Koncert pro děti od tří let. Vstupenka platí pro jedno dítě a jeden doprovod zdarma. Bez dítěte nelze vstupenku uplatnit.

Jazz je americká umělecká forma, vytvořená Afroameričany, kterou sdílí a miluje celý svět. Jazzový posel Idris Ackamoor vás zve na fascinující objevitelskou výpravu, od kořenů jazzu v Africe, putování přes oceán až k umění přežít útrapy otroctví a americké občanské války. Ta zemi nejprve rozervala — a nakonec ukončila hrůznou éru otroctví. V návaznosti na získání svobody se hudba osvobozených otroků rozšířila po celé Americe a v průběhu dekád se stala jednou z nejvýznamnějších světových uměleckých forem!

V prezentaci účinkuje Idris Ackamoor a skupina Pyramids. Idris Ackamoor hraje na alt a tenorsaxofony, perkuse, zpívá a stepuje; Sandra Poindexterová hraje na housle, perkuse a zpívá; Margaux Simmons hraje na flétny, perkuse a zpívá; Bobby Cobb na kytaru, perkuse a zpívá; Ruben Ramos na kontrabas, baskytaru a perkuse, Gioele Pagliaccia na bicí a perkuse a Jack Yglesias na bubny conga a perkuse.

Na programu jsou jak skladby některých „jazzových poslů“, tedy hudebních velikánů minulosti, tak i současná tvorba skupiny The Pyramids. Seznámíme vás s hudbou osobností jako Duke Ellington, John Coltrane, Charlie Parker, Wayne Shorter a Sun Ra. Srozumitelně vám objasníme pojmy jako improvizace, zvolání a odpověď, doprovod, sóla atd. Abychom co nejvěrněji dokumentovali životní styl spojený s touto v Americe zrozenou uměleckou formou, použijeme kostýmy i divadelní postupy. V rámci koncertu předvedeme a zahrajeme na nejrůznější jazzové nástroje. Po konci představení následuje 15minutová pauza, během níž mohou studenti klást hudebníkům otázky. 

Další akce

Vstupenky na The Pyramids Online předprodej

Pro novináře

Partneři