> <

Respect Festival 2023

Různé |

17.–18. června 2023 / Open-Air / Rohanský ostrov

RESPECT FESTIVAL, 26. ročník, Praha – zóna tolerance plná hudby, rytmů, barev a chutí z celého světa. Respect Festival je nejpestřejší směsicí namíchanou ze známých, osvědčených hvězd i z nových, neméně kvalitních objevů. Jako v minulých letech je i tento rok tvůrcem vizuálu festivalu opět výtvarník Petr Nikl.

VÍCE O VYSTUPUJÍCÍCH ZDE: RESPECT FESTIVAL 2023

Areál bude přístupný veřejnosti od 13:00, koncerty začínají od 14:00.

Sobota 17.6.

14:25 Rangamatir Baul (Indie)

15:50 Damir Imamović (Bosna a Hercegovina)

17:15 Corina Sîrghi și Taraful Jean Americanu (Rumunsko)

18:45 Al Bilali Soudan (Mali)

20:15 Adédèjì (Nigérie)

 

22:00 Afterparty: DJ Kalervo Salsa (Finsko) a Jam Sessions – Zlatá éra salsy a boogaloo, afrobeat, afrojazz a další rarity – Čítárna Unijazzu, Husitská 22, Praha 3 Žižkov

Neděle 18.6.

15:30 Dur-Dur Band (Somálsko)

17:05 Kastrup Quartet (Brazílie)

18:35 Meral Polat Trio (Nizozemí)

20:10 KUTU (Etiopie, Francie)

 

Mezi hlavní hvězdy open airu 17.–18. června na Rohanském ostrově patří stěžejní africký umělec současnosti Adédèjì, nejlepší afrobeat od dob Fely Kutiho. Letos také poprvé v České republice přivítáme Al Bilali Soudan, praotce elektrifikovaného pouštního blues z Mali. Africký kontinent zastupují i etipsko-francouzští KUTU se svou Ethio trance elektronikou a také jedni ze zakladatelů současné somálské hudby, funkoví Dur-Dur Band. Baulskou spirituální hudební tradici uslyšíte díky mezinárodně uznávaným Rangamatir Baul z Indie, experimentální projekt s africkými kořeny a brazilskou hravostí přiveze génius brazilské hudby Guilherme Kastrup a jeho Kastrup Quartet. Bosenský sevdah, který vznikl z kolize rozdílných kultur a je stejně jako portugalské fado přirovnáván k americkému blues, představí Damir Imamović. Hudbu romských lautarů zastupují jedni z posledních mistrů tohoto žánru Corina Sîrghi și Taraful Jean Americanu z Rumunska. Kurdskou lidovou hudbu v hávu syrových groovů a minimalistických bluesových aranžích vám zahraje zpěvačka s kurdskými kořeny spolu s kapelou Meral Polat Trio z Nizozemí.

VÍCE O VYSTUPUJÍCÍCH ZDE: https://rachot.cz/respect-festival/

 

Další akce

Vstupenky na Respect Festival 2023 Online předprodej

Partneři