Francie
SWING GADJÉ

SWING - protože je to hudba živá, která vzbuzuje chuť podupávat si do rytmu nebo i tančit.
GADJÉ - protože tito hudebníci nejsou lidé cest, ale jejich hudba má tento pocit v sobě.
Je to hudba putování, naprosto původní, která pochází ze země „Cikánie“. Země, jejíž plocha se měří počtem karavanů, jejíž hranice jsou věčně v pohybu.
Seskupení vede Arnaud van Lacker. Skladatel, interpret a akordeonista, který stál u zrodu mnoha skladeb a divadelních i tanečních představení akupin, jakými jsou Le Cercle de Craie Caucasien, Les Tournages Imaginaires, Roi Arthur, César et Drana a další. Silně ovlivněn dílem Bertholda Brechta, vnáší velkou část této inspirace do písní skupiny Swing Gadjé, v níž spolu s Armelem Richardem tvoří písňový repertoár.

Skupina byla založena ve francouzském Lille v roce 1996. Seskupení vede Arnaud Van Lancker - skladatel, interpret a akordeonista, který stál u zrodu mnoha skladeb a divadelních i tanečních představení rozličných souborů a skupin. Přestože členové skupiny Swing Gadje nejsou lidé cest, ale obyvatelé města Lille, aktivně se účastní všech protestních akcí proti nedodržování Bessonova zákona. Ten nařizuje, že každé francouzské město s více než 5000 obyvateli musí poskytnout pitnou vodu a prostor pro táboření kočovným Romům a jiným nomádům.
domó idea reäeräe kapely sponzo?i
festival e-mails: RESPECT - RACHOT, graphic design: MOWSHE, web conversion: HARPUNA