Sobota, 15.6.2002
Xistra
Cubanísimo
Alaap
Muzykanci
Zuco 103
 
Neděle, 16.6.2002
Besh o´droM
Baul Bishwa + Senses
Mahmoud Jahan & Bushehr Ensemble
Ľudová hudba Júliusa "Šuko" Bartoša
 
 
misto: Louka za jízdárnou Pražského Hradu
 
vstupenky: 1 den 380 Kč, 2 dny 560 Kč
 
Předprodej: Ticketpro
 
jak se tam dostat: Vchod z Jelení ulice, tramvajová linka 22/23, parkování: Pohořelec, Prašný most
Manu Chao Odkazy Tisk Partneři Extra
Cubanísimo  

Pokud Buena Vista Social Club pro zahraniční publikum "objevil" zlatou éru kubánské hudby, Cubanísimo ji se vší důkladností hraje - a zůstává přitom do puntíku věrný dobovému koloritu.

Desetičlenný ansámbl vede pianista Ricardo Alvarez. Hudebníci vystupují v černých oblecích jaké se nosily v 50. letech a čerpají inspiraci z kubánských klasiků (Beny Moré, Pérez Prado, Machito). Neexperimentují - ale přitom ani slepě nekopírují originály jako nějaký druhořadý revival band. Prostě hrají hudbu, které během svého vývoje vykrystalizovala k dokonalým tvarům a na níž už není co zdokonalovat.

Vedoucím Cubanísima je pianista Ricardo Alvarez. Narodil se roku 1962 v Havaně, ale jako řada jeho krajanů žije v exilu. Alvarez se usadil v Berlíně, spolupracoval se špičkovými německými jazzovými ansámbly (RIAS Big Band). Zbytek desetičlenné sestavy tvoří šest dalších rodilých Kubánců a tři Evropané.

Skupina vydala své první album Clasicos al estilo de los 50s (Klasika ve stylu 50. let) roku 1998. Dnešní "kubánský trend" byl tehdy ještě velmi odvážnou představou v hlavách hrstky snílků. Průlomové album Buena Vista sice už existovalo, ale vědělo o něm jen pár nadšenců. Nominace na Grammy, film Wima Wenderse i světová turné - to všechno byla ještě hudba budoucnosti.

Cubanísimo mezitím získalo pověst především jako tvrdě pracující koncertní kapela: skupina vystoupila mj. na Africa Festivalu ve Wurzburgu a World Music Festivalu ve Frankfurtu.

Sestava:

Ricardo Alvarez - klavír, vedoucí
Justo Suarez - sólový zpěv, perkuse
Omar Rodriguez Calvo - kontrabas, zpěv
Leandro Saint-Hill - tenorsaxofon, flétna, zpěv
Humberto Zaldivar - trubka, perkuse, zpěv
Silvano Mustelier - konga
Mauricio Calquin - bonga, perkuse, zpěv
Chris Fidler - trombon
Heinz Lichius - timbales, bicí
Dirk Lentschat - trubka, křídlovka

Diskografie:  Clasicos al estilo de los 50s, Alvarez Music, 1998
Internet